Wnętrza 2018 – sprawdź najmodniejsze aranżacje w tym roku

Pierwszy kwartał roku minął. Dzięki temu możemy w końcu podsumować to, co już wiemy o najnowszych trendach w aranżacji wnętrz. Na pewno będzie gorąco i parno, ale nie zabraknie elementów, które spowodują orzeźwienie, a nawet sprawią, że poczujemy, jakbyśmy byli lata świetlne stąd.

 Kierunek: południe

Skoro gorące klimaty pojawiły się jako pierwsze, to od nich zaczniemy. Otóż w tym roku do łask wracają afrykańskie motywy. Jeśli dla twojego koca w zebrę dawno temu znalazło się miejsce na dnie szafy, to najwyższy czas zacząć zapoznawać go ze światłem dziennym, bo w tym roku będzie mógł je oglądać cały czas. Jeśli te klimaty są dla ciebie, to z powodzeniem możesz zrezygnować ze stolika kawowego. Pień drzewa zamiast niego sprawdzi się świetnie. Etniczne wzory mogą również zagościć na dywanach i makatkach. Jeśli nie przekonuje cię pójście na południe w stu procentach, możesz wybrać lżejszą ścieżkę. Grafitowa, szamańska maska odnajdzie się nawet w nowoczesnych pomieszczeniach i nie trzeba będzie żadnej rewolucji.

Bujanie w obłokachkosmos

Jeśli na co dzień twardo stąpasz po ziemi, ale od czasu do czasu lubisz się oderwać i znaleźć myślami gdzieś zupełnie indziej, to mam dla ciebie świetną wiadomość. Na topie jest i najpewniej jeszcze długo będzie… kosmos. Już wszyscy wiemy, że zdjęcia teleskopu Hubble’a są czarno-białe. Na szczęście zatrudnieni w NASA graficy cały czas pomagają nam dowiadywać się, jak naprawdę (a przynajmniej na tę prawdę przedstawianą przez ludzkie oko) wygląda przestrzeń pozaziemska. Teraz z ich pracy możemy czerpać przy aranżacji domów. Galaktyka na pościeli? Świetny pomysł. Do tego możesz dorzucić drobne, gwiezdne akcenty. Łącząc ten trend z kolejnym, możesz stworzyć wyjątkową, kosmiczną aranżację.

Kolorowe sklepienia

Decydujesz się na aranżacyjny minimalizm, ale nie do końca chcesz stronić od kolorów? Kolorowe sklepienia są dla ciebie. Połączenie zachowawczości poniżej linii wzroku i szaleństwa powyżej niej, jest kolejnym trendem tego roku. Sufity w mocnych, energetycznych kolorach są bardzo mile widziane. Warto przy tym pamiętać, że wybranym przez Pantone kolorem roku 2018 jest wyrazisty fiolet. To wyraźny sygnał, że czas najwyższy odchodzić od spokojnych pasteli. Z powodzeniem możemy się teraz przerzucać na te kolory, które z większych odległości nie wyglądają tak, jakby ich nie było.

sufit

kwiaty w doniczkachPowrót na łono natury

Ten kierunek jest dla ciebie, jeśli wolisz spędzać czas raczej wśród drzew i kwiatów, niż w gronie syntetycznych materiałów. Bardzo modne będą rośliny i to w dwojakiej postaci. Pierwsza to nic innego, jak znane nam już wcześniej (i bardzo popularne) kwiatowe wzory. W tym roku nie musisz martwić się tym, że przesadzasz – kwiatowy nadmiar, o ile wciąż gustowny, będzie mile widziany. Oprócz tego, mile będą widziane również rośliny doniczkowe. Również bez ograniczeń. To jest opcja zdecydowanie dla tych, którzy po wizycie w lesie czują, że woleliby z niego nie wychodzić. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że decyzja o wielu roślinach doniczkowych wiąże się z koniecznością pielęgnowania ich i – bardzo często – indywidualnego podejścia do każdej.

Industrializm ma się świetniebeton i cegła

Przemysłowe wnętrza już kolejny raz utrzymują się wśród topowych motywów aranżacyjnych. Tym razem jednak wcale nie musisz przejmować się tym, że twój dom nie przypomina loftu. 2018 upłynie pod znakiem betonowych dodatków. Korzystając z nich, bez przeszkód stworzysz niemal industrialną przestrzeń również wtedy, kiedy twój domu nie jest zbudowany z czerwonej cegły. Takie elementy odnajdą się również w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Betonowe akcenty w postaci doniczek mogą się znakomicie zgrać z kwiatami, a przy ożywić przestrzeń.

geometryczne wzoryGeometria

Od dawna marzysz o tym, żeby na twojej ścianie zagościł ogromny trójkąt Sierpińskiego, albo inny obiekt samo-podobny? Właśnie naszedł idealny moment. Geometryczne wzory to już ostatni pewniak, który nie zniknie z topowych trendów do grudnia. Oczywiście, sięganie po fraktale nie jest niezbędne. Na szczęście ograniczanie się do czarnego kwadratu na białym tle również. Jeśli tylko lubisz, znajdź w swoim domu miejsce na równe, kolorowe wzory. Dla zwolenników opcji mini pozostaje zawsze wersja z odcieniami szarości. Te ostatnie mogą wspaniale dopełnić chłodne wnętrza.

Dodaj komentarz

*

code