śliczne dywany

Spokojne kolory, oryginalne dywany i ciepłe światło – urządzamy sypialnię

Dzisiejszy post w całości poświęcimy sypialni. Przestrzeń, w której odpoczywasz, musi być odpowiednio urządzona. Głównie dlatego, żeby pozwolić co na codzienny relaks. To, jak śpimy i czy się wysypiamy, ma bardzo duży wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Dobrze dobrane kolory ścian, śliczne dywany i oświetlenie, mogą poprawić komfort naszego życia.

Kolory ścian w sypialni – może być odważnie, ale z rozwagą

Nie ma jednej, uniwersalnej rady dotyczącej kolorów w sypialni. Każdy z nas jest różny i o ile jedni potrafią wypoczywać nawet w towarzystwie całej feerii barw, o tyle inni będą odczuwać przytłoczenie w tych samych warunkach.

Nawet jeśli kochasz odważne barwy, zdecyduj się na umieszczenie ich w takich miejscach, żeby nie były pierwszym, co zobaczysz z rana. Po przebudzeniu dobrze jest mieć przed przed oczami to, co będzie odprężało i przynosiło spokój. Dlatego świetnym pomysłem jest wnętrzarski kompromis. Polega on na tym, że ta część sypialni, którą masz za głową, kiedy wstajesz, może się wyróżniać i nadawać charakter pomieszczeniu. Natomiast pozostałe powinny być bardziej stonowane, przez co nie będą przeszkadzać w wypoczynku.

oryginalne dywanyKolorowy dywan ożywi sypialnię, ale nie przeszkodzi w odpoczynku

Gołe podłogi w sypialni, nawet jeśli ogrzewane, nie są szczególnie przyjemne. Ponieważ mówimy o pomieszczaniu, w którym – poza łazienką – najczęściej chodzimy boso, dobrze jest pomyśleć o dywanie. Po pierwsze dlatego, że będzie cieplej. Nie chodzi tylko o temperaturę odczuwaną przez nas, kiedy każdego ranka stawiamy pierwsze kroki. Ciepło tym razem to też synonim przytulności. Kolorowy dywan może sprawić, że nawet chłodniejsze pomieszczenia nabiorą lekkiego i nastrojowego charakteru.

Oryginalne dywany to też gratka dla tych osób, które z jednej strony wiedzą, że nie wypoczną przy ostrych kolorach, a jednocześnie nie chcą się ich pozbawiać. Na dywan nie patrzymy zaraz po obudzeniu. Jest on częściej dostrzegalny, gdy holistycznie oceniamy pomieszczenie. W związku z tym przy wyborze dywanu możesz sobie pozwolić na więcej.

Oświetlenie sypialni – ciepłe i z wielu źródeł

W oświetleniu sypialni istotna jest barwa światła. Wybierz ciepłą, żeby nie zafundować sobie bardzo jasnego pomieszczenia, które nawet nocą będzie przywodziło na myśl pokój dzienny. Funkcjonalne oświetlenie sypialni pozwoli ci nie wstawać z łóżka tylko po to, żeby je włączyć lub wyłączyć. Poza tym, jeśli śpi się we dwoje, dobrze jest mieć osobne źródło światła dla każdej osoby. W ten sposób nie będziesz przeszkadzać swojemu partnerowi lub partnerce, jeśli sięgniesz po wieczorną lekturę. Pamiętaj, że lampki przy łóżku to dodatkowe źródła światła. Główne powinno znajdować się w centralnej części pomieszczenia i równomiernie rozprowadzać światło.

Dodatki do sypialni – zachowaj umiar

W kwestii dodatków do sypialni, dobrze jest po prostu zachować umiar. Warto skorzystać z tego, co znajduje się w niej naturalnie. Tym samym możesz wybrać śliczne, oryginalne dywany, albo ozdobną narzutę na łóżko. W ten sposób z jednej strony sypialnia będzie piękna, a z drugiej nie odbierzesz sobie potrzebnej przestrzeni.

W urządzaniu sypialni dobrze jest mieć na uwadze fakt, że to, czy dobrze wypoczniemy, gra ogromną rolą w naszym codziennym życiu. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o dużym i wygodnym łóżku, ale też o otaczających nas barwach. Często nie doceniamy ich wpływu, a zdarza się, że jest on decydujący, jeśli chodzi o nasz nastrój.

Dodaj komentarz