pufa siedziska

Pufa – powody dla których warto ją mieć

Niskie siedziska zawsze się przydadzą. Nie ma takiego wnętrza, w którym nie byłoby miejsca dla pufy, a któremu nie nadałaby ona odpowiedniego charakteru. Pufa to nie tylko alternatywa, kiedy chcemy połączyć funkcjonalność krzesła i szafki. Możemy z niej wykrzesać o wiele więcej, jeśli dokładnie przemyślimy jej zakup.

siedziska pufyPodkreślenie stylu

Puste kąty nie wyglądają bardzo zachęcająco, nawet w minimalistycznych wnętrzach. Za to kiedy wypełnisz je dwoma pufami, na których można usiąść i spokojnie porozmawiać, będą się prezentować znakomicie. Dodatkowo, przy dobrym oświetleniu i doposażeniu wszystkiego w niski stół, pufowy kącik może stać się ulubionych miejscem naszych gości.

Pufy nie tylko podkreślą charakter pokoju, ale też pozwolą na podziwianie naszej koncepcji z wyjątkowo przyjemnej perspektywy. Pufy są wyjątkowo elastyczne, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, bo możesz je ozdobić lub przykryć tkaniną zależnie od okazji.

Jedna pufa – różne role

Od przeznaczenia pufy dobrze jest uzależnić jej rozmiar. Jeśli chcesz usiąść i wypić z kimś herbatę, pufa może być niewielka. Pufami nieco większymi, z nogami lub po prostu sztywnymi, możesz zastąpić krzesła. Szczególnie wtedy, kiedy zależy ci na przytulności pokoju.

Kiedy chcesz, żeby pufa była miejscem pracy z laptopem lub czytania książki, sięgnij po duże rozmiary. Pufy przypominające worki pomogą się zrelaksować i wyciszyć. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że możemy nadać im pożądany kształt.

siedziska pufyPufy są ratunkiem dla małych wnętrz

Nie zagracajmy wnętrz, w którym sami ledwo się mieścimy. Przy wyborze pufy do małego pokoju, weź pod uwagę jej funkcjonalność.

Od tego, jak duży jest pokój, dobrze jest uzależnić nie tylko wielkość samej pufy, ale też jej funkcjonalność. Sam mebel jest niewielki i świetnie się sprawdzi, jeśli szukasz alternatywy dla dużych i niezbyt poręcznych krzeseł. Ale zaoszczędzisz miejsce, jeśli twoje pufy będą mieć dodatkową skrzynkę, którą możesz potraktować jak dodatkową półkę. Bez problemu schowasz tam dziecięce zabawki lub ubrania, a jednocześnie zyskasz sporo miejsca.

Jak można zobaczyć na jednym ze zdjęć jest jeszcze jedna zaleta pufy w domu – nasze zwierzaki na pewno ją pokochają 🙂

Dodaj komentarz

*

code