Prysznic w małej łazience

Jeśli masz bardzo małą łazienkę i nie wiesz, w jaki sposób wykorzystać dostępną przestrzeń – podpowiadamy. W pierwszej kolejności zrezygnuj z wanny na rzecz niewielkiego nowoczesnego prysznica. Mała kabina może mieć naprawdę wielkie możliwości!

Realia polskiego budownictwa z czasów PRL znane jest większości z nas. Niewielkie łazieneczki bez okien występują się w większości mieszkań w dużych blokach. Na szczęście mała łazienka może być tak samo komfortowa jak duża, a nawet bardziej. Wszystko zależy od projektu i wykonania.

Wanna czy prysznic? Oto jest pytanie!

Wi pierwszej kolejności musisz podjąć decyzję, czy będziesz chciał zamontować w łazience wannę czy prysznic. Przy niewielkiej przestrzeni najlepiej sprawdzi się oczywiście kabina. Jeżeli uwielbisz kąpiele, możesz też ewentualnie zdecydować się na małą wannę z parawanem. Dobrym rozwiązaniem są też nowoczesne kabiny prysznicowe z głębokimi brodzikami, które umożliwiają uzyskanie dostępu do wody stojącej w łazience.

Prysznic w narożniku – kabina prysznicowa kwadratowa lub narożna

Przy bardzo ograniczonej przestrzeni liczy się każdy centymetr i trzeba dobrze rozplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów aranżacji. Warto wykorzystać narożniki. Wybierz kabinę asymetryczną i zamontuj ją w rogu łazienki. Sprawdzi się też symetryczna mała kabina prysznicowa kwadratowa.

W naszym najnowszym artykule zaprezenotwalismy aranżację małej łazienki z wykorzystaniem narożnej kabiny prysznicowej, estetyczne, eleganckie, a przede wszytskim ponadczasowe- łazienka cała w bieli.

Półki w kabinie?

Co zrobić, gdy nie masz już miejsca na szafki? Wykorzystaj przestrzeń ścian. Zamontuj szafki wysoko pod sufitem i chowaj w nich rzeczy, które są ci potrzebne na przykład tylko raz w tygodniu. Podręczne kosmetyki, szampon do włosów, żel do kąpieli, mydło, przechowuj na półeczkach narożnych, które możesz zamontować w swojej kabinie.

Złudzenie optyczne w aranżacji małej łazienki

Aby optycznie zwiększyć przestrzeń, wybierz kabiną z przezroczystymi drzwiczkami. Na ścianach umieść duże lustra. To bardzo znany trick, jeśli chodzi o optyczne powiększenie pomieszczenia. Odbicie daje wrażenie dodatkowej przestrzeni. Przy remoncie wybierz też duże płytki łazienkowe w jasnym kolorze. Im mniej fug, tym lepiej. Unikniesz wrażenia natłoku. Jasne kolory są doskonale w łazienkach bez okien. Dają efekt ładu, czystości, światła i przestrzeni.

Mała łazienka też może być bardzo funkcjonalna i nowoczesna. Co więcej, może wydawać się bardziej przestrzenna, niż jest w rzeczywistości. Wykonując wstępny projekt, wykorzystaj nasze porady,a z pewnością uzyskasz efekt, który pozytywnie cie zaskoczy.

Dodaj komentarz

*

code