Oświetlenie na miarę XXI w. – projekty Grupa Products

Polacy coraz bardziej interesują się designem. Zwracamy uwagę na to, że znacznie lepszej jakości są meble oraz oświetlenie autorstwa biur projektowych niż wyposażenie dostępne w znanych sieciówkach meblowych. Marką, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę, jest Grupa Products. Oferowane przez nią oświetlenie to nieszablonowe projekty, które znajdują swoje zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach. Grupa Products charakteryzuje się nowym spojrzeniem na źródła światła. Sprawdźmy ich najpopularniejsze kolekcje lamp.

Grupa Products – krótko o marce

Grupa Products wywodzi się z Chorwacji. Początkowo Filip Despot, Ivana Pavic i Tihana Taraba pracowali dla różnych marek zajmujących się produkcją elementów wyposażenia wnętrz. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Każda osoba ze wspomnianej trójki wielokrotnie zdobywała prestiżowe nagrody przyznawane w branży architektury wnętrz. Odnoszone sukcesy pokazały architektom, że ich praca jest doceniana i ma wielu zwolenników. Otwarcie własnego biura projektowego było tylko kwestią czasu. Tak stało się w 2012 roku. Od tego czasu prace trójki projektantów cieszą się niezmienną popularnością wśród osób interesujących się współczesnym designem.

Designerskie lampy, które są dziełem biura projektowego Grupa Products, charakteryzują się przede wszystkim wysoką jakością. Fakt, że designerskie lampy Grupa Products są wykonywane ręcznie, pokazuje najwyższy kunszt tego rzemiosła. Lampy tego producenta to przede wszystkim minimalizm, funkcjonalność i elastyczność – znajdują swoje zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu. Najbardziej znane serie lamp to Model, Ili Ili, Arigato oraz Baluna. Przyjrzyjmy się bliżej każdej kolekcji.

Model

Kolekcja Model to minimalistyczne lampy stojące, w których podstawę wykonano ze stalowych elementów. Podstawa lampy może być w kolorze czarnym lub białym. Lampy stojące z tej kolekcji mogą mieć indywidualny charakter dzięki możliwości koloru oplotu kabla. Pozwala to na dopasowanie oświetlenia do kolorystyki wnętrza, w którym będzie się znajdowało. Żarówka w tych lampach znajduje się wewnątrz białej, szklanej kuli. Lampy stojące Model różnią się między sobą kształtem podstawy.

Ili Ili

Lampy z kolekcji Ili Ili to seria lamp modułowych, w których konstrukcja opiera się na cylindrycznych elementach. Te różnią się między sobą kolorem i kształtem. To, co wyróżnia te lampy na tle innych źródeł światła to ilość kombinacji. Poszczególne moduły można łączyć ze sobą w różnoraki sposób i tym samym za każdym razem można stworzyć inaczej wyglądającą lampę wiszącą lub kinkiet.

Grupa Products Ili Ili

Arigato

Arigato to kolekcja lamp stojących, sufitowych i kinkietów. Cechą charakterystyczną tych lamp są stalowe ramiona oraz aluminiowy klosz. Konstrukcja pozwala na manewrowanie kierunkiem padania światła. Lampy utrzymane są w kolorystyce białej oraz czarnej. Ich minimalistyczna forma sprawia, że świetnie prezentują się w nowoczesnych mieszkaniach i biurach.

Grupa Products Arigato

Baluna

Baluna to kolekcja designerskich lamp Grupa Products, która skupia najszerszy wybór rodzajów lamp. Seria składa się bowiem z kinkietów, lamp sufitowych, stojących, a nawet stołowych. Cechą charakterystyczną jest biało-czarny klosz. Podobnie jak większość projektów oświetleniowych tego producenta, tak i lampy Baluna utrzymane zostały w minimalistycznym stylu. Lampy Baluna są piękne w swojej prostocie.

Grupa Products Baluna

Dodaj komentarz

*

code