nowoczesne lampy wiszące

Nowoczesne lampy wiszące we wnętrzach vintage

Wnętrza urządzane w stylach, które teoretycznie lata świetności mają już za sobą, są niezwykle piękne. Można w nich poczuć ducha poprzednich dekad, a nawet stuleci. Problem w tym, że często trudno jest zdobyć odpowiednie wyposażenie, które z jednej strony spełni swoje funkcje, a z drugiej będzie pasowało wyglądem do całościowej koncepcji.

Na szczęście producenci całkiem nieźle radzą sobie z odpowiadaniem na potrzeby rynku. Dzięki temu można znaleźć rzeczy, które wyglądają jakby były wyjęte z poprzedniej epoki, a mimo to swoją funkcjonalnością nie ustępują najnowocześniejszym meblom i urządzeniom.

Jak wybrać nowoczesne lampy wiszące

Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o lampy. Dzięki temu, że powstają lampy w stylach vintage, nie musimy chodzić na kompromisy i w czasie montażu liczyć na to, że na sufit nikt nie będzie patrzył. Poza tym, nawet gdyby udało ci się znaleźć odpowiednią lampę w sklepie ze starociami, to nie ma pewności, czy będzie ona współgrała z aktualną instalacją.

Nowoczesne lampy wiszące to oprawy oświetleniowe, które świetnie sobie poradzą w wielu aranżacjach, wystarczy… poszukać odpowiedniej. Nie śmiem twierdzić, że to proste zadanie. Każda lampa wisząca powinna spełnić określone warunki, dzięki którym możliwe będzie korzystanie z niej w odpowiedni sposób.

Kryteria wyboru

Wśród kryteriów wyboru nowoczesnej lampy wiszącej trzeba wziąć pod uwagę to, w jaki sposób będzie rozpraszać światło. Jeśli niedostatecznie i konieczne będzie wykorzystanie także innych źródeł światła w jednym pomieszczeniu, to trzeba zastanowić się nad tym, czy to dobra opcja i czy w razie czego damy radę znaleźć inne, pasujące lampy.

Druga rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, to wysokość, do której lampa będzie sięgać. Może być nawet najpiękniejsza na świecie, ale jeśli będzie nisko, to w końcu zaczniesz ją przeklinać, mimo jej niewątpliwej urody.

Mimo, że mówimy o nowoczesnych lampach wiszących, to mimo wszystko trzeba wziąć pod uwagę sposób montażu. Jeśli oprawa jest ciężka, to może wymagać dodatkowego urządzenia zawieszającego – na przykład stalowej liny. Przy dobieraniu odpowiedniej lampy warto o tym pamiętać.

Dobrze jest, kiedy nowoczesne lampy wiszące potrafią odnaleźć się w stylach vintage. Mimo to dobrze jest się trochę powstrzymać i przemyśleć swój wybór dokładnie. Inaczej może się okazać, że będzie jak ze starymi rzeczami, bo braku funkcjonalności nie zastąpi nawet najlepszy design.

Dodaj komentarz

*

code