Najmodniejsze tapety w roku 2019

Tapetowanie mieszkania powinno mieć miejsce średnio co 3-4 lata. Po takim okresie tapeta na ścianie może być w niektórych miejscach przetarta, zszarzała lub widoczne są ślady odchodzenia od ściany (do czego zazwyczaj przyczyniają się mali domownicy). Jeśli stoicie akurat przed wyborem nowych tapet do mieszkania, sprawdźcie nasze zestawienie najmodniejszych motywów na ścianie w roku 2019.

Motywy roślinne

Moda na roślinne motywy rozpoczęła się już kilka lat temu i trwa w najlepsze. Ideą tego trendu jest nawiązanie do dżungli, dlatego w naszych wnętrzach powinno się pojawiać jak najwięcej jej motywów. Symbolem takich aranżacji wnętrz są więc palmy, ale też liście monstera. I o ile przedmiotów przedstawiających liścia tej drugiej rośliny jest na rynku mnóstwo, tak palma została nieco zapomniana. Decydując się na tapetę przedstawiającą wysokie palmy, możemy postawić na coś, co nie jest tak często spotykane w innych wnętrzach. Dzięki temu stworzymy modną i ciekawą przestrzeń, w której będziemy mogli poczuć się jak na łonie natury.

tapeta szara palmy

Miejskie fortyfikacje i rzeźby

Czasy, kiedy na rynku dostępne były jedynie tapety jednokolorowe lub z motywami kwiatowymi już dawno minęły. Współczesne nowoczesne technologie pozwalają tworzyć na tapetach wzory, które obrazują ważne i znane elementy miast. Przykładem takich tapet są propozycje polskiej marki Onwall, która w swoich projektach niejednokrotnie nawiązuje do miasta, ale też do historii miasta Szczecin. Przykładem takich tapet jest ta przedstawiająca bramę miasta oraz pomnik Sediny. Obydwa modele nawiązują do portowych tradycji miasta, więc są idealną propozycją dla osób kochających morze.

tapeta szara brama

tapeta szara sedina

Motywy zwierzęce

Motywy zwierzęce powracają do aranżacji wnętrz co kilka lat z mniejszą lub większą mocą. W roku 2019 przeżywają kolejny rozkwit. Producenci nowoczesnych tapet aktualnie przedstawiają zwierzęta w sposób minimalistyczny, za pomocą bieli, czerni i szarości. Dzięki temu motyw, który był dotychczas kojarzony z pokojem dziecka, może zawitać do nowoczesnego salonu lub sypialni. Prosta tapeta w nowocześnie urządzonym wnętrzu prezentuje się niezwykle stylowo, a nadruk skutecznie przyciąga spojrzenia.

tapeta szara panda

Tapeta szara – czy już klasyka?

Od kilku lat świat aranżacji wnętrz oszalał na punkcie koloru szarego, a wszystko za sprawą stylu skandynawskiego. Szarość połączona z bielą stosowana jest teraz nie tylko w skandynawskich wnętrzach, ale też w nowoczesnych aranżacjach. Jeśli chcemy stworzyć wnętrze odpowiadające na aktualne trendy, tapeta szara to świetnie rozwiązanie! Szara tapeta świetnie będzie się komponować z białymi meblami lub z drewnem. Doskonale sprawdzi się w sypialni, ale też w salonie czy pokoju dziecka.

tapeta szara

Nowoczesne dekoracje do domu a tapeta

Mimo że panuje przekonanie, że ściana powinna być udekorowana, więc nie może na niej zabraknąć półek, grafik czy obrazów, nie każda tapeta została stworzona po to, by ją zakrywać w jakimś stopniu. Nowoczesne dekoracje do domu sprawdzą się w przypadku tapety szarej lub innej o jednolitej barwie, lub obrazującej powtarzający się schemat obrazów.

W przypadku tapet z nadrukiem miejskich fortyfikacji czy zwierząt ozdoby ścienne są zbędne. Jedyną dekoracją ściany powinna być tapeta. Decydując się na tapetę z takim nadrukiem, musimy także dobrze zastanowić się nad oświetleniem pomieszczenia, w którym tapeta się znajdzie. Duży żyrandol mógłby zakryć nadruk na tapecie, co nie dawałoby już takiego efektu. Warto więc postawić na minimalizm i zdecydować się na proste żarówki ozdobne na kablu. Nie tylko stworzymy subtelne oświetlenie, ale też podkreślimy nowoczesny charakter wnętrza.

Dodaj komentarz

*

code