kolorowy dywan

Kolorowy dywan w prostych wnętrzach

Niekiedy bywa tak, że pomieszczenia, które urządzamy, są dość ascetyczne, pod względem kształtów i kolorów, które się w nich pojawiają. Czasem jednak warto pójść na kompromis z potrzebą posiadania przytulnego kąta. Można go osiągnąć poprzez jeden dodatek. Tym razem wybór padł na kolorowy dywan. To właśnie on posłuży nam za przykład rzeczy, której obecność sprawi, że nawet najbardziej minimalistyczne powierzchnie mogą przyciągać ciepłem.

Kolorowy dywan nie popsuje założeń

Oczywiście pod warunkiem, że z czerni i bieli nie przerzucisz się nagle na wszystkie kolory tęczy. Wystarczy wybrać dywan w trzech kolorach, a wśród nich jeden identyczny z tym, który dominuje w wystroju wnętrza. Innym wyjściem są pastelowe kolory, których delikatność nie popsuje pozostałego, starannie dobranego wyposażenia.

Jeśli próżno szukać u ciebie zaokrąglonych kształtów, możesz bez obaw sięgnąć po oryginalne dywany w geometryczne wzory, które wpasują się w dotychczasowy wygląd pokoju.

oryginalne dywanyGdzie wykorzystać kolorowy dywan

Pod warunkiem, że nie planujesz rewolucji, twój kolorowy dywan może znaleźć się w jednym miejscu w mieszkaniu. Najlepiej w takim, które służy ci do relaksu po intensywnej pracy lub nauce. W ten sposób stworzysz sobie kącik przeznaczony tylko dla ciebie. Piękne dywany, położone w takich miejscach, idealnie podkreślą ich odrębność.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z identycznych dywanów we wszystkich pomieszczeniach urządzonych w podobnym stylu. W ten sposób zachowasz harmonijność wystroju, a przy okazji sprawisz, że kolorowy dywan nie będzie odbierany przez twoją podświadomość, jako odstępstwo od przyjętych przez ciebie norm.

Piękne dywany potrafią naprawdę nieźle namieszać w naszych wnętrzach. Na szczęście są sposoby na to, żeby robiły to w sposób ograniczony i kontrolowany przez nas. Tym samym nie pozostaniemy z poczuciem utraconego stylu kosztem kolorowej, odizolowanej od całości płachty na podłodze.

Tak że, jeśli chcesz trochę koloru w pochmurne dni, to kolorowy dywan jest rozwiązaniem. Jeśli jednak zależy ci na tym, by zbędne kształty i barwy cię nie przytłoczyły, musisz dopilnować przede wszystkim tego, by twój nowy, kolorowy dywan był dopasowany do twojego gustu, a nie chwilowej mody.

Dodaj komentarz