projekty łazienek z wanną

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mała łazienka jest najczęściej zmorą osób mieszkających w blokach. Niewielką przestrzeń musimy jednak zaaranżować w taki sposób, by była miejscem wygodnym i komfortowym podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. W niniejszym artykule udowodnimy, że łazienka o małym metrażu może być nie tylko funkcjonalna, ale też piękna.

Wanna czy kabina?

Najważniejszym pytaniem, a zarazem odwiecznym dylematem posiadaczy małych łazienek jest: wybrać wannę czy kabinę prysznicową? Pierwszą nasuwającą się odpowiedzią jest kabina prysznicowa. Trzeba przyznać, że w porównaniu do wanny zajmuje mniej miejsca, a ponadto można ją umiejscowić we wnęce lub w rogu pomieszczenia, jednocześnie oszczędzając kilka centymetrów przestrzeni.

Producenci wyposażenia łazienkowego wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom właścicieli małych łazienek i oferują wanny o różnych kształtach i w rozmiarach tak, by mogły one znaleźć swoje zastosowanie nawet w niewielkich przestrzeniach.

Projekty łazienek z wanną

Warto wiedzieć, że projekty łazienek z wanną mogą być naprawdę zróżnicowane, niezależnie od tego, czy nasza łazienka ma 3 m2, czy 5 m2 – w każdej z nich może się znaleźć wanna. Ciekawym rozwiązaniem są przykładowo wanny wolnostojące. Dlaczego sprawdzą się w małych łazienkach? Ponieważ wanny wolnostojące nie są tak masywne, jak te zabudowywane. Dają wrażenie lekkości, a to w niewielkiej przestrzeni jest szczególnie pożądane. Projekty łazienek z wanną nie muszą też opierać się na wannach tradycyjnych. Można zdecydować się na wanny symetryczne, które zajmują mniej miejsca lub wanny w innych, bardziej nietypowych kształtach, które pomogą nam maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

projekty łazienek z wanną

Łazienki z kabiną

Producenci wyposażenia łazienkowego już dawno przestali produkować jedynie tradycyjne kabiny prysznicowe z wysokim, białym brodzikiem – taki model z pewnością w małej łazience byłby zbyt przytłaczający. Do niewielkich łazienek polecamy kabiny prysznicowe typu Walk-In – prezentują się bardzo estetycznie, a wszystko dzięki drzwiom ze szklanej tafli. Ten element sprawi, że przestrzeń będzie się prezentować elegancko i stanie się optycznie większa.

Optyczne powiększenie

Skoro poruszyliśmy temat optycznego powiększenia przestrzeni, czas na głębsze poruszenie tej kwestii. Niewielkich rozmiarów łazienkę powiększymy nie tylko za pomocą eleganckiego prysznica, ale także poprzez zastosowanie jasnych, odbijających światło kafelek. Z pewnością sprawdzą się te w kolorze białym, jasnej szarości czy różu.

W małej łazience nie może też zabraknąć luster. Nie ograniczajmy się do jednego lustra zamontowanego nad umywalką. Lepszym rozwiązaniem będzie zawieszenie drugiego lustra na przeciwległej ścianie, ewentualnie prostopadłej. Dzięki temu wnętrze łazienki będzie wielokrotnie odbijało się w lustrze, co da efekt wielowymiarowości.

Na odbiór wielkości przestrzeni ma także duży wpływ światło. Aktualnie najchętniej w łazienkach są montowane oprawy wpuszczane LED, których światło pięknie odbija się od wykafelkowanych ścian. To nie jedyne źródła światła, które powinny znaleźć się w łazience. Nie może oczywiście w przestrzeni łazienkowej zabraknąć oświetlenia po obydwu stronach lustra lub nad nim – te źródła światła pozwolą nam na bezproblemowe wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych w okolicy twarzy. Z kolei taśmy LED zamontowane w okolicy wanny, np. u jej podstawy, nie tylko wydzielą strefę kąpielową, ale także sprawią, że wanna nie będzie się wydawać tak masywna (jeśli jest obudowana kaflami).

Dodaj komentarz

*

code