grafiki na ścianę

Grafiki na ścianę – dekoracje, które nie zajmują miejsca

Bolączką właścicieli małych mieszkań jest zwykle to, że nie do końca mogą puścić wodzy dekoracyjnych fantazji. Przynajmniej wtedy, kiedy nie są fanami minimalistycznych rozwiązań. Na szczęście takie sytuacje nie są bez wyjścia i nawet przy niewielkich przestrzeniach można wszystko zaplanować tak, żeby z jednej strony zachwycało, a z drugiej nie zabierało potrzebnego miejsca.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą plakaty i grafiki, które można powiesić na ścianach. Trudno policzyć wszystkie zalety, ale może zacznijmy od tego, że dostępnych grafik jest tyle, że trzeba być niezwykle wybrednym, żeby nie znaleźć odpowiedniej grafiki dla siebie.

Grafiki na ścianę są wytrzymałe

Grafiki na ścianę możesz bez problemu powiesić w kuchni, a nawet w łazience, jeśli masz taki kaprys. Niewątpliwą zaletą grafik jest to, że można je wykorzystać również w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Dzieję się tak za sprawą wykorzystywanego papieru plakatowego. Zwykła kartka nawet w ramce może sobie nie poradzić w takich warunkach. Za to papier plakatowy jest jednostronnie, lub nawet dwustronnie powlekany. Poza tym posiada bardzo dużą gramaturę (od 100 do 130 g). Właściwości papieru plakatowego najlepiej oddaje to, że radzi sobie nawet na zewnątrz, w złych warunkach pogodowych.

Wykorzystanie tego materiału sprawia, że grafiki co prawda są droższe, ale są niezastąpione w sytuacji, kiedy potrzebujemy ozdoby, która sobie poradzi z wilgocią i wysokimi temperaturami, które czasami panują w kuchni.

grafika na ścianęOpcja dla wynajmujących

Jeśli wynajmujesz mieszkanie i niewiele możesz z nim zrobić, to grafiki są dobrym pomysłem dla ciebie. Wystarczy, że w kuchni powiesisz zabawny plakat z motywem kulinarnym, lub z ciekawym tekstem i twoja kuchnia od razu zyska na atrakcyjności. Poza tym miło się poczuć w domu, jak u siebie, a takie własne akcenty na pewno w tym pomogą.

Dla niewielkich mieszkań

W niewielkich mieszkaniach czasem chciałoby się mieć jakąś rzecz, która ma tylko jedną funkcję – estetyczną. Niestety, czasem trudno sobie pozwolić na dekoracje, które zajmują zbyt wiele miejsca. Wtedy z pomocą przychodzą wszystkie rzeczy (nie tylko grafiki), które można zawiesić na ścianie. Oczywiście w nadmiarze nie będą się prezentować powalająco, ale jedna sztuka w pomieszczeniu nie zaszkodzi.

Inną rzeczą jest to, że grafiki sprawdzą się we wszystkich wnętrzach. Niemniej, posiadacze większych przestrzeni raczej nie muszą się zastanawiać nad tym, na co mogą sobie pozwolić w dekoracjach, jeśli mają upatrzony styl. Jeśli jednak borykasz się z trudnościami z ozdabianiem małego pokoju lub całego mieszkania, rozważ upiększenie ich poprzez takie niewielkie wspaniałości na ścianach.

Dodaj komentarz

*

code