Gniazda i włączniki – jak je ozdobić lub zamaskować?

Włączniki, gniazda elektryczne, gniazda komputerowe i inne to obowiązkowy element wyposażenia w każdym domu. To dzięki tym elementom instalacji elektrycznej możemy włączać oświetlenie, podłączać urządzenia do prądu czy korzystać z Internetu. Mimo że na rynku dostępne są bardzo dobre gniazdka pod kątem technicznym, nie wszystkie zachwycają estetyką. To dlatego warto je zamaskować lub udekorować.

Włączniki, gniazdka, gniazda komputerowe – najważniejsze jest położenie

Montaż włączników oraz gniazdek w każdym pomieszczeniu to konieczność, jeśli chcemy, by dana przestrzeń była w pełni funkcjonalna. Dobre gniazdka odpowiadają za możliwość podłączenia urządzeń do prądu, gniazda komputerowe pozwalają połączyć laptop lub komputer z Internetem, natomiast włączniki umożliwiają włączenie światła. Jasno widać, że bez tych elementów nie może obyć się żadne pomieszczenie.

W przypadku montażu osprzętu elektrycznego bardzo ważne jest także ich odpowiednie rozmieszczenie. Powinny być zamontowane na odpowiedniej wysokości i w takich miejscach, by korzystanie z nich było maksymalnie komfortowe. W niektórych miejscach gniazda komputerowe czy inne nie wyglądają najlepiej, wówczas ciekawym pomysłem jest udekorowanie ich. Dzięki temu mogą się stać ciekawym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.

Jak udekorować gniazdka i włączniki w salonie?

Niemal każdy internetowy sklep elektryczny ma w swojej ofercie osprzęt elektryczny o standardowym wyglądzie, ale też modele wpisujące się w różne style aranżacyjne jak styl nowoczesny czy glamour. Internetowy sklep elektryczny to miejsce, gdzie można kupić dobrej jakości gniazdka, ale pamiętajmy, że nie każdy model może się wpisać w wystrój naszego wnętrza. Taki problem pojawia się także podczas zmiany aranżacji w mieszkaniu. Nie musimy od razu wymieniać osprzętu – wystarczy dodać do nich coś od siebie.

gniazda komputerowe

W salonie możemy się zdecydować na włączniki światła w kolorze ściany, wtedy ten element nie będzie się tak bardzo wyróżniać. Ciekawym pomysłem jest namalowanie wokół włącznika wzoru, który będzie nawiązywał do ogólnego wystroju wnętrza. Gniazda komputerowe i inne można zasłonić za pomocą mebli, ale przecież nie zawsze jest to możliwe. W tym przypadku możliwości jest kilka. Można postąpić podobnie jak z włącznikiem i udekorować go lub zastosować zaślepki w kolorze ściany bądź mebli.

Dekoracje elementów instalacji w pokoju dziecka

W pokoju naszej pociechy mamy znacznie większe pole do popisu w zakresie dekoracji poszczególnych elementów instalacji elektrycznej. Na ścianie tuż obok kontaktu można namalować lub nakleić myszki, które zbiegają w dół i dodatkowo kilka biegnących w stronę gniazdka. W gnieździe może znajdować się zaślepka, która będzie imitować mysią dziurę. Tworzenie takich dekoracji jest także świetnym pretekstem do spędzenia miło czasu ze swoim dzieckiem.

dobre gniazdka

gniazdko

Dodaj komentarz

*

code