downlight

Dzieła sztuki – jak wyeksponować je za pomocą oświetlenia?

Według definicji, którą można bardzo łatwo znaleźć w sieci, dzieło sztuki to całościowy i syntetyczny wytwór artystyczny o określonym sensie, charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi. Dla większości z nas dziełem sztuki jest obraz znanego malarza lub antyczna rzeźba, dla mnie jednak jest nim wszystko, co ma nie tylko estetyczną, ale też sentymentalną wartość. To dlatego lubię te moje małe dzieła sztuki skutecznie wyeksponować za pomocą oświetlenia, by mogła je podziwiać każda osoba odwiedzająca mój dom.

Jakie dekoracje warto wyeksponować we wnętrzu i dlaczego?

Dla mnie dom jest miejscem, w którym chcę się czuć dobrze. Chcę mieć świadomość, że po ciężkim dniu pracy będę mogła zrelaksować się na sofie w salonie z ulubioną książką, otoczona przedmiotami, które są nie tylko miłe dla oka, ale które także dla mnie coś znaczą. To dlatego każda otrzymana laurka od dziecka, każdy obraz, który dostałam na urodziny i każda, nawet najmniejsza figurka przywieziona z egzotycznych wakacji zajmuje w moim domu bardzo ważne miejsce. Wychodzę z założenia, że to właśnie te dekoracje w głównej mierze sprawiają, że przestrzeń, w której spędzam tak dużo czasu w ciągu dnia, jest przytulna i rodzinna.

Downlight – oświetlenie, które podkreśli piękno każdego przedmiotu

Obraz, rzeźba znajdująca się w szklanej gablotce, plakat w antyramie czy laurka włożona do ramki – każdy z tych przedmiotów znacznie lepiej będzie się prezentował, jeśli zostanie odpowiednio oświetlony. Oczywiście nie mam na myśli włączenia oświetlenia głównego we wnętrzu, lecz zastosowanie punktowych źródeł światła. Takim oświetleniem są lampki typu downlight. Na rynku oświetlenie tego typu dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu konkretne oprawy można dobrać do aranżacji, w której utrzymane jest wnętrze. We wnętrzach w skandynawskim stylu sprawdzi się downlight w kolorze białym, z kolei w pomieszczeniach zaaranżowanych na nowoczesną modłę lepsze będą te w kolorze czarnym lub czerwonym. Downlight zawsze powinien być zamontowany nad dekoracją ścienną. Światło padające z góry pod lekkim kątem sprawi, że każdy obraz lub inna dekoracja będzie przyciągać spojrzenia. Oświetlenie typu downlight oczywiście jest dostępne w sklepach stacjonarnych z oświetleniem, jednak by nie tracić czasu na poszukiwania odpowiednich źródeł światła, warto zajrzeć do ofert znalezionych w internecie. Internetowy sklep elektryczny StiP.pl oferuje szeroki wybór downlightów w różnych wersjach kolorystycznych, o różnych kształtach, z ruchomymi przegubami lub bez, a tak szeroki wybór sprawia, że na pewno każdy znajdzie tam oświetlenie do swojego wnętrza.

Downlight Supros
Downlight Supros

Gdzie zamówić osprzęt elektryczny?

Montaż downlightów niesie ze sobą konieczność zakupu osprzętu potrzebnego do jego zamontowania i w tym przypadku także z pomocą przychodzi internetowy sklep elektryczny STiP.pl. Z pewnością przydadzą się akcesoria marki Schneider. Włączniki, które produkowane są przez tę firmę, mogą idealnie współgrać z wybranymi wcześniej downlightami – wystarczy wybrać odpowiednią wersję kolorystyczną. Schneider włączniki charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością – idealnie wpisują się także w ogólny charakter wnętrza oraz w jego wystrój.

Schneider włącznik
Schneider włącznik

Dodaj komentarz

*

code